  • C1005X7R1E682KT
C1005X7R1E682KT
advertisement
Manufacturer No:
C1005X7R1E682KT
HK JDW NO:
769-C1005X7R1E682KT
Package:
0402
Datasheet:
Description:
6.8nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 16563
Step5Bar-code shipping tag
C1005X7R1E682KT
  • Package / Case
    0402
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    10%
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7/13 INCH
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Length
    1mm