  • C1005X7R1C224K
C1005X7R1C224K
advertisement
Manufacturer No:
C1005X7R1C224K
HK JDW NO:
769-C1005X7R1C224K
Package:
Datasheet:
Description:
220nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 9699
Step5Bar-code shipping tag
C1005X7R1C224K
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    1mm