  • C1005X5R1A334KT
C1005X5R1A334KT
advertisement
Manufacturer No:
C1005X5R1A334KT
HK JDW NO:
769-C1005X5R1A334KT
Package:
0402
Datasheet:
C1005X5R1A334KT
Description:
330nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 14889
Step5Bar-code shipping tag
C1005X5R1A334KT
  • Package / Case
    0402
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7/13 INCH
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Length
    1mm