  • C1005X5R1A225KT
C1005X5R1A225KT
advertisement
Manufacturer No:
C1005X5R1A225KT
HK JDW NO:
769-C1005X5R1A225KT
Package:
0402
Datasheet:
C1005X5R1A225KT
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 12524
Step5Bar-code shipping tag
C1005X5R1A225KT
  • Package / Case
    0402
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7/13 INCH
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Length
    1mm