  • C1005X5R1A104MT
C1005X5R1A104MT
advertisement
Manufacturer No:
C1005X5R1A104MT
HK JDW NO:
769-C1005X5R1A104MT
Package:
0402
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 4281
Step5Bar-code shipping tag
C1005X5R1A104MT
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7/13 INCH
  • Case Code (Metric)
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Length
    1mm