  • C1005C0G1H910JT
C1005C0G1H910JT
advertisement
Manufacturer No:
C1005C0G1H910JT
HK JDW NO:
769-C1005C0G1H910JT
Package:
Ceramic
Datasheet:
C1005C0G1H910JT
Description:
91pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 2465
Step5Bar-code shipping tag
C1005C0G1H910JT
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Published
    2001
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    91pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7/13 INCH
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Size Code
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm