  • C0805X912M5JACAUTO
C0805X912M5JACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0805X912M5JACAUTO
HK JDW NO:
417-C0805X912M5JACAUTO
Description:
SMD Auto U2J Flex 9100pF 50V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805X912M5JACAUTO
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto U2J Flex
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    9100pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm