  • C0805X682KARAC3316
C0805X682KARAC3316
advertisement
Manufacturer No:
C0805X682KARAC3316
HK JDW NO:
417-C0805X682KARAC3316
Description:
SMD Auto X7R VW80808 6800pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 2065
Step5Bar-code shipping tag
C0805X682KARAC3316
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto X7R VW80808
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    6800pF
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm