  • C0805X270J4HAC7800
C0805X270J4HAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805X270J4HAC7800
HK JDW NO:
417-C0805X270J4HAC7800
Description:
SMD Comm X8R HT150C Flex 27pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805X270J4HAC7800
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Comm X8R HT150C Flex
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm