  • C0805X152J5REC
C0805X152J5REC
advertisement
Manufacturer No:
C0805X152J5REC
HK JDW NO:
417-C0805X152J5REC
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD SMD Comm X7R 1500pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805X152J5REC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm