  • C0805N200K1GSHTM
C0805N200K1GSHTM
advertisement
Manufacturer No:
C0805N200K1GSHTM
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0805N200K1GSHTM
Package:
0805
Datasheet:
Description:
20pF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
C0805N200K1GSHTM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    20pF
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2mm