  • C0805C681J5GAC7025
C0805C681J5GAC7025
advertisement
Manufacturer No:
C0805C681J5GAC7025
HK JDW NO:
417-C0805C681J5GAC7025
Package:
0805
Description:
680pF Ceramic Capacitor 5% 0805
Step5Bar-code shipping tag
C0805C681J5GAC7025
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Contact Material
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    5.499807mg
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    780μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2mm