  • C0805C331J1GAC7867
C0805C331J1GAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0805C331J1GAC7867
HK JDW NO:
417-C0805C331J1GAC7867
Package:
0805
Datasheet:
Description:
330pF Ceramic Capacitor 5% 0805
Step5Bar-code shipping tag
C0805C331J1GAC7867
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2mm