  • C0805C106J8RACAUTO
C0805C106J8RACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0805C106J8RACAUTO
HK JDW NO:
417-C0805C106J8RACAUTO
Description:
SMD Auto X7R 10μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 54378
Step5Bar-code shipping tag
C0805C106J8RACAUTO
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto X7R
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive, Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm