  • C0805C103K5GACAUTO
C0805C103K5GACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0805C103K5GACAUTO
HK JDW NO:
417-C0805C103K5GACAUTO
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C0805C103K5GACAUTO
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    880μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm