  • C0805C103K3GECAUTO
C0805C103K3GECAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0805C103K3GECAUTO
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0805C103K3GECAUTO
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD SMD Auto C0G 10000pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805C103K3GECAUTO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESD SMD Auto C0G
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10000pF
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm