  • C062T223K1X5CM
C062T223K1X5CM
advertisement
Manufacturer No:
C062T223K1X5CM
HK JDW NO:
417-C062T223K1X5CM
Package:
Molded
Datasheet:
C062T223K1X5CM
Purchasing and Inquiry
C062T223K1X5CM Overview
In terms of temperature coefficient, it is 15% ppm/°C.There is a case Molded that contains the product.Electrical part rated at DC 100V voltage.
C062T223K1X5CM Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C062T223K1X5CM Applications
There are a lot of KEMET C062T223K1X5CM applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C062T223K1X5CM
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm
  • Width
    90μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm