  • C062C562J5G5CA
C062C562J5G5CA
advertisement
Manufacturer No:
C062C562J5G5CA
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C062C562J5G5CA
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
5.6nF Ceramic Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
C062C562J5G5CA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.6nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm