  • C0603X152M5GEC7867
C0603X152M5GEC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603X152M5GEC7867
HK JDW NO:
417-C0603X152M5GEC7867
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD SMD Comm C0G 1500pF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603X152M5GEC7867
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESD SMD Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm