  • C0603C470G3HACAUTO
C0603C470G3HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0603C470G3HACAUTO
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0603C470G3HACAUTO
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
SMD Auto X8R HT150C 47pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603C470G3HACAUTO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Auto X8R HT150C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Low ESL, High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Height
    870μm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm