  • C0603C333J4RAC7867
C0603C333J4RAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C333J4RAC7867
HK JDW NO:
417-C0603C333J4RAC7867
Description:
33nF Ceramic Capacitor 5% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 5168
Step5Bar-code shipping tag
C0603C333J4RAC7867
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    0603
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm