  • C0603C224K4REC
C0603C224K4REC
advertisement
Manufacturer No:
C0603C224K4REC
HK JDW NO:
417-C0603C224K4REC
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD SMD Comm X7R 0.22μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603C224K4REC
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm