  • C0603C100C1GAC7013
C0603C100C1GAC7013
advertisement
Manufacturer No:
C0603C100C1GAC7013
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0603C100C1GAC7013
Package:
0603
Description:
10pF Ceramic Capacitor 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603C100C1GAC7013
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm