  • C0603C0G1E680K030BA
C0603C0G1E680K030BA
advertisement
Manufacturer No:
C0603C0G1E680K030BA
HK JDW NO:
769-C0603C0G1E680K030BA
Description:
C 68pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 1313
Step5Bar-code shipping tag
C0603C0G1E680K030BA
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm
  • Thickness
    330.2μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%