  • C0603C0G1E680G
C0603C0G1E680G
advertisement
Manufacturer No:
C0603C0G1E680G
HK JDW NO:
769-C0603C0G1E680G
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
C0603C0G1E680G
Description:
C 68pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 12095
Step5Bar-code shipping tag
C0603C0G1E680G
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    68pF
  • Length
    609.6μm
  • Width
    304.8μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm