  • C052G132G1G5CR
C052G132G1G5CR
advertisement
Manufacturer No:
C052G132G1G5CR
HK JDW NO:
417-C052G132G1G5CR
Description:
1.3nF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C052G132G1G5CR
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.3nF
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm