  • C0402C333K9PAC7867
C0402C333K9PAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402C333K9PAC7867
HK JDW NO:
417-C0402C333K9PAC7867
Package:
0402
Description:
33nF Ceramic Capacitor 10% 0402
Quantity:
In Stock : 8000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0402C333K9PAC7867
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    X5R
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm