  • C0402C150K5HAC7867
C0402C150K5HAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402C150K5HAC7867
HK JDW NO:
417-C0402C150K5HAC7867
Description:
SMD Comm X8R HT150C 15pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0402C150K5HAC7867
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Comm X8R HT150C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    550μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm