  • C-2 20.0000K-P:PBFREE
C-2 20.0000K-P:PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
C-2 20.0000K-P:PBFREE
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-C-2 20.0000K-P:PBFREE
Package:
Cylindrical Can, Radial
Description:
CRYSTAL 20.0000KHZ 11PF T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C-2 20.0000K-P:PBFREE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C-2
  • Size / Dimension
    0.079Diax0.236L 2.00mmx6.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    20kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    55kOhms
  • Load Capacitance
    11pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±100ppm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm