  • BZX84-B15/LF1R
BZX84-B15/LF1R
advertisement
Manufacturer No:
BZX84-B15/LF1R
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-BZX84-B15/LF1R
Datasheet:
Description:
30Ohm ±2% 50nA @ 10.5V -65°C~150°C TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Step5Bar-code shipping tag
BZX84-B15/LF1R
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 10.5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    250mW
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    15V