  • BZX584C27-V-G-08
BZX584C27-V-G-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX584C27-V-G-08
HK JDW NO:
884-BZX584C27-V-G-08
Datasheet:
BZX584C27-V-G-08
Description:
80Ohms ±5% 27V 50nA @ 18.9V -65°C~150°C 200mW SC-79, SOD-523
Step5Bar-code shipping tag
BZX584C27-V-G-08
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2013
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    80Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 18.9V
  • Power - Max
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    80Ohms
  • Test Current
    2mA
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    27V
  • Zener Voltage
    27V
  • Voltage Tolerance
    5%