  • BZX584C24-V-G-08
BZX584C24-V-G-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX584C24-V-G-08
HK JDW NO:
884-BZX584C24-V-G-08
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
BZX584C24-V-G-08
Description:
70Ohms ±5% 24V 50nA @ 16.8V -65°C~150°C 200mW SC-79, SOD-523
Step5Bar-code shipping tag
BZX584C24-V-G-08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-79, SOD-523
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    SOD-523
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    70Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 16.8V
  • Power - Max
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    70Ohms
  • Test Current
    5mA
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    24V
  • Zener Voltage
    24V
  • Voltage Tolerance
    5%