  • BZX584C15-V-G-08
BZX584C15-V-G-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX584C15-V-G-08
HK JDW NO:
884-BZX584C15-V-G-08
Datasheet:
BZX584C15-V-G-08
Description:
30Ohms ±5% 15V 100nA @ 8V -65°C~150°C 200mW SC-79, SOD-523
Step5Bar-code shipping tag
BZX584C15-V-G-08
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    SC-79, SOD-523
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    SOD-523
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    30Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 8V
  • Power - Max
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    30Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    15V
  • Zener Voltage
    15V
  • Voltage Tolerance
    5%