  • BZX584B7V5 RKG
BZX584B7V5 RKG
advertisement
Manufacturer No:
BZX584B7V5 RKG
HK JDW NO:
799-BZX584B7V5 RKG
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
BZX584B7V5 RKG
Description:
15Ohm ±2% 1μA @ 5V 150°C TJ SC-79, SOD-523
Step5Bar-code shipping tag
BZX584B7V5 RKG
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-79, SOD-523
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    150mW
  • Impedance-Max
    15Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    7.5V