  • BZX584B15 RSG
BZX584B15 RSG
advertisement
Manufacturer No:
BZX584B15 RSG
HK JDW NO:
799-BZX584B15 RSG
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
BZX584B15 RSG
Description:
ZENER DIODE 30Ohm ±2% 100nA @ 10.5V 150°C TJ SC-79, SOD-523
Quantity:
In Stock : 113480
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZX584B15 RSG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-79, SOD-523
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 10.5V
  • Power - Max
    150mW
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    15V