  • BZX384C75-G3-08
BZX384C75-G3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C75-G3-08
HK JDW NO:
884-BZX384C75-G3-08
Datasheet:
BZX384C75-G3-08
Purchasing and Inquiry
BZX384C75-G3-08 Overview
The reverse leakage current for this electrical device should be 50nA @ 52.5V.A maximum voltage (Tol) can be supplied if 5% is set.A maximum reverse leakage current of 50nA is observed.In order to operate this device, the working test voltage should be set to 2mA.
BZX384C75-G3-08 Features
reverse leakage current of 50nA @ 52.5V
50nA @ 52.5V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 50nA
the working test voltage to 2mA
minimal dynamic impedance is 2mA
BZX384C75-G3-08 Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C75-G3-08
  • Weight
    3.997283mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    255Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 52.5V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    255Ohm
  • Reference Voltage
    75V
  • Zener Voltage
    75V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    2mA
  • Voltage Tolerance
    5%