  • BZX384C4V7-HE3-18
BZX384C4V7-HE3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C4V7-HE3-18
HK JDW NO:
884-BZX384C4V7-HE3-18
Datasheet:
BZX384C4V7-HE3-18
Purchasing and Inquiry
BZX384C4V7-HE3-18 Overview
A reverse leakage current of 3μA @ 2V is required to supply this electrical device.This value (Tol) represents the maximum voltage that can be supplied.3μA is the maximum reverse leakage current.This device must be operated with the working test voltage set to 5mA.
BZX384C4V7-HE3-18 Features
reverse leakage current of 3μA @ 2V
3μA @ 2V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 3μA
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
BZX384C4V7-HE3-18 Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C4V7-HE3-18
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    80Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 2V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    3μA
  • Impedance-Max
    80Ohm
  • Reference Voltage
    4.7V
  • Zener Voltage
    4.7V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    5%