  • BZX384C3V3-G3-18
BZX384C3V3-G3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C3V3-G3-18
HK JDW NO:
884-BZX384C3V3-G3-18
Datasheet:
BZX384C3V3-G3-18
Purchasing and Inquiry
BZX384C3V3-G3-18 Overview
The reverse leakage current for this electrical device should be 5μA @ 1V.A maximum voltage (Tol) can be supplied if 5% is set.A reverse leakage current that reaches 5μA is the maximum.This device can only be operated when the working test voltage is set to 5mA.
BZX384C3V3-G3-18 Features
reverse leakage current of 5μA @ 1V
5μA @ 1V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 5μA
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
BZX384C3V3-G3-18 Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C3V3-G3-18
  • Weight
    3.997283mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    95Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 1V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Impedance-Max
    95Ohm
  • Reference Voltage
    3.3V
  • Zener Voltage
    3.3V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    5%