  • BZX384C30-E3-08
BZX384C30-E3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C30-E3-08
HK JDW NO:
884-BZX384C30-E3-08
Datasheet:
BZX384C30-E3-08
Description:
ZENER DIODE 80Ohm ±5% 30V 50nA @ 21V -55°C~150°C 200mW 2 Terminations ZENER SC-76, SOD-323
Quantity:
In Stock : 14633
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C30-E3-08
    SC-76, SOD-323
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • Pin Count
  • Impedance
    80Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 21V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    20μA
  • Impedance-Max
    80Ohm
  • Reference Voltage
    30V
  • Zener Voltage
    30V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Voltage Tolerance
    5%