  • BZX384C22-G3-18
BZX384C22-G3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C22-G3-18
HK JDW NO:
884-BZX384C22-G3-18
Datasheet:
BZX384C22-G3-18
Description:
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C22-G3-18
  • Weight
    3.997283mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • Reference Standard
    AEC-Q101
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    55Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 15.4V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    55Ohm
  • Reference Voltage
    22V
  • Zener Voltage
    22V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    5%