  • BZT52B4V3 RHG
BZT52B4V3 RHG
advertisement
Manufacturer No:
BZT52B4V3 RHG
HK JDW NO:
799-BZT52B4V3 RHG
Package:
SOD-123F
Datasheet:
BZT52B4V3 RHG
Description:
90Ohms ±2% 2.7μA @ 1V 150°C TJ SOD-123F
Quantity:
In Stock : 3201
Step5Bar-code shipping tag
BZT52B4V3 RHG
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2.7μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    90Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.3V