  • BZG04-120-M3-08
BZG04-120-M3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZG04-120-M3-08
HK JDW NO:
884-BZG04-120-M3-08
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
BZG04-120-M3-08
Description:
5μA @ 120V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Quantity:
In Stock : 5366
Step5Bar-code shipping tag
BZG04-120-M3-08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BZG04-M
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 120V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 500mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    150V