  • BZG03C33-HM3-18
BZG03C33-HM3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZG03C33-HM3-18
HK JDW NO:
884-BZG03C33-HM3-18
Datasheet:
BZG03C33-HM3-18
Description:
15Ohms ±6.06% 1μA @ 24V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Step5Bar-code shipping tag
BZG03C33-HM3-18
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, BZG03C-M
  • Tolerance
    ±6.06%
  • Part Status
    Active
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 24V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 500mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    15Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    33V