  • BZG03C20-M3-08
BZG03C20-M3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZG03C20-M3-08
HK JDW NO:
884-BZG03C20-M3-08
Datasheet:
BZG03C20-M3-08
Description:
Zener Diodes
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZG03C20-M3-08
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2018
  • Series
    BZG03C-M
  • Tolerance
    ±6%
  • Part Status
    Active
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 15V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 500mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    15Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    20V