  • BZD27B3V9P-HM3-08
BZD27B3V9P-HM3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZD27B3V9P-HM3-08
HK JDW NO:
884-BZD27B3V9P-HM3-08
Package:
DO-219AB
Datasheet:
BZD27B3V9P-HM3-08
Description:
8Ohms ±2% 50μA @ 1V 175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD27B3V9P-HM3-08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    DO-219AB (SMF)
  • Operating Temperature
    175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, BZD27B-M
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    8Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    3.9V