  • BWCS001610086N8G00
BWCS001610086N8G00
advertisement
Manufacturer No:
BWCS001610086N8G00
HK JDW NO:
156-BWCS001610086N8G00
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 5668
Step5Bar-code shipping tag
BWCS001610086N8G00
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BWCS
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.040W 1.60mmx1.02mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    700mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    6.8nH
  • DC Resistance (DCR)
    110mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.8GHz
  • Q @ Freq
    27 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm