  • BUK754R7-60E,127
BUK754R7-60E,127
advertisement
Manufacturer No:
BUK754R7-60E,127
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-BUK754R7-60E,127
Package:
TO-220-3
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 4.6m Ω @ 25A, 10V ±20V 6230pF @ 25V 82nC @ 10V 60V TO-220-3
Quantity:
In Stock : 14204
Step5Bar-code shipping tag
BUK754R7-60E,127
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Series
    TrenchMOS™
  • Published
    2012
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    FET General Purpose Power
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Pin Count
    3
  • Configuration
    Single
  • Power Dissipation-Max
    234W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    4.6m Ω @ 25A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 1mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    6230pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    100A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    82nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    60V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • Drain Current-Max (Abs) (ID)
    100A