  • BU-2323-10-36-0
BU-2323-10-36-0
advertisement
Manufacturer No:
BU-2323-10-36-0
Manufacturer:
Mueller Electric Co
HK JDW NO:
531-BU-2323-10-36-0
Package:
Datasheet:
BU-2323-10-36-0
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BU-2323-10-36-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material - Insulation
    Silicone
  • Published
    2013
  • Series
    Coolflex45
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Patch Cord
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    600V
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Current Rating (Amps)
    45A
  • Current Rating
    45A
  • Lead Length
    914.4mm
  • Wire Gauge
    10 AWG
  • Configuration
    Banana to Banana
  • Cable Length
    36.0 914.40mm
  • Wire/Cable Gauge
    10 AWG