  • BTJ48-12W125D
BTJ48-12W125D
advertisement
Manufacturer No:
BTJ48-12W125D
Manufacturer:
Bellnix Co., Ltd.
HK JDW NO:
105-BTJ48-12W125D
Package:
6-DIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BTJ48-12W125D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    BTJ (30W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.39 H 25.4mmx25.4mmx9.9mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    1.25A 1.25A