  • BTF30-DDTL
BTF30-DDTL
advertisement
Manufacturer No:
BTF30-DDTL
Manufacturer:
Autonics
HK JDW NO:
17092-BTF30-DDTL
Package:
Datasheet:
Description:
SENSOR REFLECTIVE 5-30MM NPN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BTF30-DDTL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    Autonics
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 55°C (TA)
  • Series
    BTF
  • Voltage - Supply
    12V ~ 24V
  • Ingress Protection
    IEC IP67
  • Output Configuration
    NPN - Open Collector/Light-ON
  • Cable Length
    78.74" (2m)
  • Response Time
    1ms
  • Adjustment Type
  • Sensing Distance
    0.197" ~ 1.181" (5mm ~ 30mm)